28.02.2011 LA koolitus

 

 

Tallinna ja Harjumaa lasteaedade eesti keele kui teise keele õpetajatele! 

Lektor Nele Kivinukk

 

Koolitus toimub 28.02.2011

Tallinna Tähekese lasteaed, Ehitajate tee 50

 

Ajakava

 

11.30 - 12.00 Kogunemine, metoodilise keskuse materjalidega tutvumine

 

12.00 - 13.30 Laps ja tema keha (laulud, rütmid ja peenmotoorikaharjutused)

 

13.30 - 13.45 Kohvipaus

 

13.45 - 15.15 Kõne arendamine  ja sõnavara laiendamine läbi muusika -laulude -tantsude -liikumise.

 

LEKTORIST
Nele Kivinukk on lõpetanud Tallinna Pedagoogikakooli  lasteaia muusikakasvataja ja põhikooli muusikaõpetaja erialal, hiljem EMA koolimuusika erialal (bakalaureuse kraad).
5 aastat töötas lasteaias muusikaõpetajana ja alates 2000 -st aastast Musamari Mudilaste Muusikakoolis  õpetajana. Tema õpilasteks on lapsed beebieast kuni 3-da eluaastani, need on  inimeseks kujunemisel määravad eluaastad. Sel ajajärgul inimene õpib ja omandab rohkem, kui terve oma hilisema elu jooksul. Seega õpetaja -juhendaja peab olema väga vastutustundlik ja ülimalt kompetentne. Nele Kivinukk on olnud lektoriks Tallinna Ülikoolis kultuurteaduskonnas .

Registreerumine e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 5251011 (Lea Maiberg)

Osavõtjade arv on piiratud, kuni 25 inimest.

Keskuse juhataja Lea Maiberg

 

 

 

Nele Kivinukk

28.02.2011

Olen lõpetanud Tallinna Pedagoogikakooli (tol ajal nimetati teda nii) lasteaia muus.kasvataja ja põhikooli muusikaõpetaja erialal, hiljem veel EMA koolimuusika erialal (bakalaureuse kraad), lisaks võtnud osa erinevatest muusikaõpetajatele mõeldud koolitustest, mida siinkohal poleks mõtet üles lugeda.Töötanud olen 5 aastat lasteaia muusikalise kasvataja-õpetajana ja alates 2000 -st aastast Musamari Mudilaste Muusikakoolis  õpetajana.Minu õpilasteks on lapsed beebieast kuni 3-da eluaastani, need on  inimeseks kujunemisel määravad eluaastad.Sel ajajärgul inimene õpib ja omandab rohkem, kui terve oma hilisema elu jooksul. Seega õpetaja -juhendaja peab olema väga vastutustundlik ja ülimalt kompetentne . Olen olnud ka lektoriks just nende teemadega Tallinna Ülikoolis kultuurteaduskonnas .

Minu teema võiks olla niisugune  : LAPS- TEMA KEHA (peenmotoorikaharjutused lisaks juurde, riietusesemed-seos ju kehaga) ja IMELINE MAAILM TEMA ÜMBER (aastaajad- ehk sügist ja suve nii ei puudutaks, tegevused talvel ja kevadel, ehk mõned tähtpäevad), Kõne arendamine  ja sõnavara laiendamine läbi muusika -laulude -tantsude -liikumise.

Materjali saatmine meilitsi on mul  veidi raskendatud, kuna noodid on mul ju paberil, mitte arvutis ja ma ei oska neid ka sisestada- ei tunne kõiki nõkse ja võimalusi tehnikaga. Kas poleks pigem  seal kohapeal võimalik paljundada kogu materjal (minu töötlused tuntud lauludest või siis oma laulud).Sest ega ma ei kirjutaks ju juurde eraldi tohutult märksõnu, need vaja igaühel ise nuputada või minu variant meelde jätta.

Mis pille ma vajaksin, sellest annaksin teada hiljem ehk, kui kava täielikult koos.Kas teie tehnikal on kassetipesa kah veel olemas? Olen ise mõnd lugu miksinud ja kasutaksin neid, mitte originaali.

Ehk esialgu kõik. Kui on küsimusi, siis vastan meeleldi.

Copyright © MTÜ Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit 2018