KUTSE KOOLITAJATE KOOLITUSELE 23.08.2010

Seoses õppekomplekti „Erialase eesti keele õppematerjal tervishoiutöötajatele" valmimisega kutsume kõiki valdkonna eesti keele kui teise keele õpetajaid osalema praktilisel koolitusel, kus koostajad tutvustavad valminud õppekomplekti ja õpetavad seda kasutama. Koolitajate koolitus toimub 23. augustil kell 10.00-16.00 Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Täpse koolituse kava saadame Teile pärast registreerumist.

 

Koolitusel osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda kuni 19. augustini 2010 meili teel aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Infot projekti kohta

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool (edaspidi TTK) võitis 2009. aastal Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed elukestva õppe üksuse poolt korraldatud hankekonkursil nr SF09IS0021 "Erialase eesti keele õppematerjalid turvalisuse ja tervishoiu valdkondade töötajatele ning koolitajate koolitus" II osa pakkumuse.

 

Meie ülesanne oli koostada tervishoiu valdkonna eesti erialakeele õppekomplekt,  mille abil saavad mitte-eestlastest tervishoiu (õendus ja hooldustöö) valdkonna õppurid ning töötavad spetsialistid õppida eesti keelt 120 tunni ulatuses B2 keeletasemele jõudmiseks. Valminud õppekomplekt koosneb õppijatele suunatud õppematerjalist ja õpetajaraamatust. Õppekomplektis on kasutamiseks audio-osa, erialased tekstid lugemiseks ja sõnavara omandamiseks, sõnavara omandamisele suunatud harjutused, erinevad rollimängud ja erialaste teemadega seotud grammatikaharjutused. Õppematerjal laetakse üles õppekeskkonda www.kutsekeel.ee ja on mõeldud kasutamiseks kõigile huvilistele. Õppematerjal on koolitajatele kasutamiseks alates 30. septembrist 2010.

 

Õppekomplekti koostasid TTK eesti keele õpetajad Ene Kotkas, Margit Tamberg, Siret Piirsalu ja Anne Illopmägi. Õppekomplekti retsenseerisid Merle Loodus-Adamson ja Ede Kärner.

 

Projekti rahastas Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed. Projekti juhtis Alar Sepp, kes on lõpetanud Tartu Ülikooli ravi erialal ja Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduskonna.

 

Erialatoimetajaks oli Marina Kopti (tööstaaž kõrgkooli õppejõuna 10 aastat, Eesti Õdede Liidu liige) ja keelemetoodik on Tiina Kihulane.

 

TTK-poolse ekspertgrupi moodustasid:

  1. Eha Hõrrak - lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli MD ravi erialal, Tallinna Ülikooli pedagoogika-alal MA ja TTK-s töötab alates 1985. aastast;
  2. Piret Tamme - lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi inglise-saksa filoloogia erialal, hariduse juhtimise magister, töötab TTK-s kutsehariduse osakonna juhatajana ja õpetab hooldustöötajaid;
  3. Kristi Puusepp - Tartu Ülikooli terviseteaduse magister, hetkel käsil erinevad erialased projektid Õdede Liiduga, TTK-s töötab õdede õppetooli juhatajana.

 

Kohtume koolitusel!

Alar Sepp

Projektijuht

Copyright © MTÜ Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit 2018