18.05.2006 Kakskeelne õpe

18.05.2006 toimus Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu Tallinn a ja Harjumaa Keskuses  koolituspäev teemal „Kakskeelne õpe. Eesti keele õpetamine läbi aine.” Keskus asub Tallinn a Pae Gümnaasiumis. Osalema olid kutsutud eesti keele kui teise keele õpetajad vene õppekeelega koolidest ning eesti keeles aineid õpetavad õpetajad Tallinn ast ja Harjumalt. Kokku tuli üle 40 inimese Tallinn ast, Harjumaalt, Ida-Virumaa lt ja Tartust. Koolituse eesmärgid olid järgmised:

·        tutvustada Tallinna Ja Harjumaa Keskuse hetkeseisu (Kristi Bendi ETKÕL-i Tallinna ja Harjumaa Keskuse juht), saada infot tulevase töö planeerimiseks osalejate tagasiside põhjal

·        anda infot ümberõpe võimalustest  (Ada Lumiste, REKK)

·        tutvustada projekti „Õpetajate konkurentsivõime tõstmine muukeelses koolis” 2006-2008 (Ave Härsing, MEIS)

·        anda ülevaade võtetest, mis toetavad aine õpetamist eesti keele kaudu (Ph.dr. Õie Vahar)

Üritus oli mõeldud dialoogina, kus iga osaleja võis avaldada oma arvamust ning esitada küsimusi.

Osalejate arv ja esitatud küsimused näitasid huvitatust hariduses toimuva vastu.

Koolituse päevakava ei näinud ette Keskuse raamatukogu külastamist, aga igal soovijal on võimalus seda teha teisipäeval 13.30-15.30 ning neljapäeval 10.15-11.15; 14.00-15.30. Raamatukogu asub Tallinna Pae Gümnaasiumis (Pae 5).

Kristi Bendi, EKTKÕLi Tallinna ja Harjuma Keskuse juhataja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Copyright © MTÜ Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit 2018